21 Mart 2013 Perşembe

Platonik Haller..

Bir zamanlar küçükparkın güzeliydim, bu platonik halleri kendime yakıştıramıyorum.. Ama ne yapalım, sevdik bir kere.. Kalbime söz geçiremiyorum.. Yoksa bana sevgili mi yok.. Ben hayatımın aşkının evliliğine iki hafta kala kollarına geldiği sevgilisiyim.. Gizli saklı sevmeler nereye kadar gidebilir ki.. Benimle evlen dese dengim olmamasına rağmen evlenirdim, o kadar seviyordum yani.. Ve o da beni seviyordu, evlenecek olmasına rağmen bana geliyordu ve nişanlı olduğunu bile bana söylememişti.. Sevmese, istemese anında söylerdi.. Daha ne kadar alttan alabilirim ki kendimi.. Şimdi o hızlı küçükparkın sakinlerinden biriyim.. Biliyorum tanrı'nın bir lütfu bu bana.. Aynı gözlerim gibi.. Tanrı'nın bana ve insanlara söylemek istediği bir şey var (diyesim geliyor bazen).. Ve deli gibi içtim bu gece.. Deli gibi dansettim, deli gibi sevdiğim biri var; ''bilse'' dünyaları dize getirecek kadar..Evlenip beni bırakan aşkımı elde etmek en fazla on saniyemi almışken ben tam bir yıldır deli gibi hoşlanıyorum bu adamdan..

Ah bir bilsen.. Beni ilk gördüğünde gözbebeklerinin büyümesinde haklısın.. Dışarıdan sessiz göründüğüme bakıp neden benden bu kadar hoşlandığına anlam verememiş olabilirsin.. İçeriye ürkekçe girmiştim.. Gözbebeklerin büyüdü o anda, güzelmiş bu kız dedin içinden.. Sen de benim dikkatimi çekmiştin.. Belki sen öyle bakmasan ben de senden hoşlanmıyor olacaktım şimdi.. Eskiden deli gibi aşık olduğum adam beni ilk gördüğü anda nasıl çılgınca hoşlanarak baktıysa, sen de öyle bakmıştın.. Hayran kaldın bana, o kadar ki; akşamında sen sigara almaya çıkmıştın bense kuaförden yeni çıkmıştım, o halimle tanıdın beni.. Selam vardim sana utangaçça ve o an isteseydin evine bile gelirdim.. Ve bir yıl önceydi.. Hala seni deli gibi seviyorum.. Senden manyakça hoşlanıyorum.. Senin yüzünden alkole sigaraya başladım, ama hala seni seviyorum, ben ne manyak insanım.. Sen benim kaderimsin diyebilecek kadar seviyorum seni, ah bir bilsen.. Ama bilmesen.. Senin yüzünden alkolik oldum ulan, ah bir bilsen.. Dün yüzüne söyleyemesem de, bir yıldır hayatımdaki tek erkek sensin, ah bir bilsen.. Senin dünyamdaki tek insan olmanı isteyecek kadar seviyorum seni.. Hem de çok erkek hayatıma girmesine rağmen.. Ah bir bilsen.. Hem de bilmesen.. Sen benim kaderimsin.. Bunu hissediyorum.. Ah bir bilsen..

Bilsen çok fena şeyler olur..Sana şimdikinden daha iyi bir hayat sunabileceğimi bilsem hiç düşünmeden seni elde etmeye çalışırdım ama kıyamıyorum sana..


17 Ocak 2013


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder